آمار

شما اینجا هستید

کسب ۲۵۰ رتبه کشوری و استانی توسط مجمع قاریان و حافظان هلال(ع)

مدیر مجمع قاریان و حافظان هلال گفت: پرورش ۵۰۰ قرآن آموز، ۱۴۰ حافظ کل قرآن کریم، برگزاری ۲۴۲ دوره آموزشی عمومی و تخصصی و کسب ۲۵۰ رتبه کشوری و استانی از سوی قرآن آموزان این مرکز، از جمله افتخارات مجمع قاریان و حافظان هلال است.

کسب ۲۵۰ رتبه کشوری و استانی توسط مجمع قاریان و حافظان هلال(ع)

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت به نقل از خبرگزاری شبستان، احمد سربند آرانی در دیدار با نماینده اعزامی سازمان دارالقرآن الکریم کشور با ارائه گزارشی از فعالیت های مجمع قاریان و حافظان هلال(ع) گفت: مجمع قاریان و حافظان آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی(ع) در ۱۸ فروردین ‌ماه سال ۱۳۷۲ بنا به توصیه و تشویق محمود لطفی‌نیا از قاریان ممتاز بین‌المللی کشور و به‌ همت جمعی از جوانان علاقه‌ مند به قرآن در رواق شرقی حرم مطهر راه‌اندازی شد.

 

مدیر مجمع قاریان و حافظان آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی(ع) افزود: این مؤسسه قرآنی محور همه جلسات قرآنی این شهرستان بوده و بسیاری از مدیران، مربیان و قرآنیان شهرستان آران و بیدگل از دل این مجمع رشد یافته اند و هم اکنون خود در حال آموزش و ترویج فرهنگ قرآنی هستند.

 

سربند اظهار داشت: این مجموعه قرآنی دارای سه شعبه تخصصی است و تاکنون نیروهای مستعد قرآنی را پرورش داده که در عرصه قرآنی کشور و در رقابت‌های قرآنی بین ‌المللی افتخارآفرین شده‌اند. ساختمان اصلی این مرکز هم به همت خیرین در حال احداث است.

 

مدیر مجمع قاریان و حافظان آستان مقدس هلال بن علی(ع) افزود: پرورش ۵۰۰ قرآن آموز، ۱۴۰ حافظ کل قرآن کریم، برگزاری ۲۴۲ دوره آموزشی عمومی و تخصصی و کسب ۲۵۰ رتبه کشوری و استانی از سوی قرآن آموزان این مرکز، از جمله افتخارات مجمع قاریان و حافظان هلال است.

 

سربند در ادامه بیان داشت: تاکنون اطلاعات دو هزار و ۱۱۰ قرآن آموز و ۳۵ استاد و مربی در بانک اطلاعات این مرکز قرآنی به ثبت رسیده است.

 

مدیر مجمع قاریان و حافظان آستان مقدس هلال بن علی(ع) تصریح کرد: برگزاری آین ملی جزء خوانی سحرگاهی قرآن کریم در ماه مبارک رمضان همراه با پخش زنده از شبکه بین المللی قرآن و سیمای مراکز استانی، تشکیل جلسات هفتگی قرآن کریم ، تاسیس کتابخانه تخصصی قرآنی، تاسیس بانک نوار تخصصی قرآنی، همکاری در برگزاری مسابقات صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، تولید نوار آموزشی ترنم نیایش و نرم‌افزار قرآنی نسیم وحی، برگزاری برنامه‌های شبی با قرآن و کرسی تلاوت قرآن کریم با حضور قاریان ممتاز مصری و قاریان بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران به صورت متناوب، برگزاری مسابقات سراسری از جمله فعالیت های شاخص این مجمع است.

 

احمد سربند افزود: مجمع قاریان و حافظان هلال(ع) آران و بیدگل در بیست و یکمین دوره تکریم خادمان قرآن کریم کشور، با ارزیابی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در زمره مؤسسات برتر قرآنی کشور قرار گرفت.

 

نماینده اعزامی رئیس سازمان دارالقرآن الکریم هم در این دیدار با تمجید از فعالیت های قرآنی مجمع قاریان و حافظان هلال (ع) گفت: این مجمع در عرصه ملی فعالیت های بسیار خوبی دارد که جزء خوانی قران کریم ماه مبارک رمضان که همه ساله از شبکه بین المللی قرآن به صورت زنده پخش می شود یکی از شاخص ترین برنامه های قرانی این مرکز است.

 

حجت الاسلام هادی مهدویان رئوف افزود: شهرستان آران و بیدگل از ظرفیت مردمی در حوزه قرآن به خوبی استفاده کرده است. در حالی که یکی از دلایل مهجوریت قرآن اتکا به اعتبارات دولتی و عدم توجه به حوزه مردم نهاد و عدم بهره گیری از ظرفیت خیرین و موقوفات قرآنی است.

 

نماینده اعزامی رئیس سازمان دارالقرآن الکریم خاطر نشان کرد: فعالیت های نوآورانه این مجموعه قرآنی در برنامه های قرآنی از جمله در جزءخوانی قرآن کریم، اجرای مسابقات ملی و همچنین تهیه بانک اطلاعات قرآن آموزان این مجموعه قرآنی بسیار ارزنده و شایسته تقدیر است.

انتهای پیام/ محمدرضا رحمتی آرانی

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید