آمار

شما اینجا هستید

افتتاح خانه هنرمندان شهرستان آران و بیدگل پس از اخذ مجوزهای لازم

در راستای حمایت از هنر و هنرمندان، خانه هنرمندان شهرستان آران و بیدگل پس از اخذ مجوزهای لازم افتتاح می‌شود.

افتتاح خانه هنرمندان شهرستان آران و بیدگل پس از اخذ مجوزهای لازم

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت؛ روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار این شهرستان در نشست صمیمی تعدادی از مسئولان و هنرمندان این شهرستان با وی گفت: در راستای حمایت از هنر و هنرمندان، خانه هنرمندان شهرستان آران و بیدگل پس از اخذ مجوزهای لازم افتتاح می‌شود.

وی دخالت حداقلی در کار هنر و هنرمندان و حمایت حداکثری از آنان را از سیاست‌های مهم و کلیدی دولت دوازدهم برشمرد و افزود: حوزه فیلم، تئاتر، تله تئاتر، هنرهای تجسمی نظیر نقاشی، گرافیک، عکس، مجسمه و اجرای نواهای سنتی از جمله برنامه‌های هنری است که می‌توان با راه‌اندازی خانه هنرمندان شهرستان آران و بیدگل به این هنرها توسعه داد.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل بیان داشت: با تاسیس خانه هنرمندان در این شهرستان می‌توانیم در زمینه استقرار هنرمندان در این شهرستان موثر واقع شویم و از مهاجرت هنرمندان به دیگر شهرها جلوگیری شود.

وی تاسیس این مرکز را زمینه‌سازی ایجاد عدالت هنری و فرهنگی در شهرستان آران و بیدگل ذکر کرد و افزود: خانه هنرمندان به معنای اتاق فکر هنر و هنرمندان است که هنرمندان در قالب هیئت‌های اندیشه‌ورز هنری فعالیت می‌کنند. به گفته وی با راه‌اندازی خانه هنرمندان می توان به سمت مردمی کردن بیش از پیش فرهنگ و هنر حرکت کرد.

دکتر بایبوردی هنر را زبان مشترک ملل دنیا خواند و گفت: هنر نباید قدرت ساخته و دولت ساخته باشد. وی در ادامه با تاکید بر اینکه زمانی هنر تاثیرگذار است که سفارشی نباشد، گفت: هنر قدرت ساخته، باعث بی‌ارادگی، بی‌انگیزگی و عدم خلاقیت و نوآوری می‌شود و نباید اجازه دهیم سایه‌ای بر هنر سنگینی کند.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل به رونق کسب و کار هنرهای مختلف در دولت تدبیر و امید اشاره کرد و گفت: آشتی مردم با رشته های هنری زمینه ساز بالندگی هنر و هنرمندان شهرستان آران و بیدگل را فراهم می کند. وی از رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل خواست با اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذیربط خانه هنر و هنرمندان این شهرستان را راه‌اندازی کند.

انتهای پیام/ محمدرضا رحمتی آرانی

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید