آمار

شما اینجا هستید

عزم دانشگاه آزاد اسلامی برای ایجاد مرکز تحقیقات ماسه بادی و نمک در آران‌وبیدگل

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان : برای ایجاد مرکز تحقیقاتی ماسه بادی و نمک در آران‌وبیدگل از تمام ظرفیت‌های دانشگاه استفاده می‌کنیم.

عزم دانشگاه آزاد اسلامی برای ایجاد مرکز تحقیقات ماسه بادی و نمک در آران‌وبیدگل

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت؛ به نقل از خبرگزاری آنا، میثم عرب‌زاده در نشستی با فرماندار شهرستان آران و بیدگل، معتمدان و هیئت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی مرکز آران و بیدگل گفت: برای راه‌اندازی هرچه سریع‌تر مرکز تحقیقاتی ماسه بادی و نمک در آران و بیدگل از ظرفیت دانشگاه در این زمینه نهایت استفاده را می‌بریم تا نتایج حاصل از آن در خدمت اقتصاد کشور قرار گیرد.

 

وی گفت: نعمت‌های سرشار الهی در کویر از جمله انرژی خورشیدی، ماسه بادی و نمک فرصت مغتنمی را در اختیار قرارداده تا بتوانیم با تکیه بر آن در خدمت توسعه کشور باشیم. رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان ظرفیت‌سنجی برای امکان راه‌اندازی مدارس سما در شهرستان آران و بیدگل را یادآور شد و گفت: با تمام وجود مایلیم در این زمینه با بهره‌گیری از تجربیات ارزشمند راه‌اندازی مدارس سما در واحد دانشگاهی کاشان که اکنون به جذب بیش از هزار و ۲۰۰ دانش‌آموز در همه مقاطع تحصیلی منجر شده است، گام برداریم.

 

فرماندار شهرستان آران و بیدگل نیز در این نشست قابلیت‌های ارزشمند منطقه کاشان و به‌ویژه شهرستان آران و بیدگل را یادآور شد و گفت: از پیشگامی دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه ایجاد سرای نوآوری نمک و ماسه بادی تشکر می‌کنیم و امیدواریم با سرعت و طی مراحل قانونی اقدامات لازم را انجام دهیم.

 

اسماعیل بایبوری افزود: دانشگاه‌های نسل اول دانشگاه‌هایی آموزش‌محور بودند و به مرور پژوهش‌محور و اکنون در نسل سوم  باید به  دانشگاه کارآفرین  و در ادامه تمدن‌ساز یا اجتماعی تبدیل شوند تا رسالت خود را به نحو احسن انجام دهند. وی گفت: همانگونه که بارها مقام معظم رهبری تأکید داشتند برای قطع وابستگی به نفت باید با تمام نیرو وارد میدان شد و در این میان دانشگاه‌ها می‌توانند به‌خوبی ایفای نقش کنند.

انتهای پیام/ فاطمه بی خوابی آرانی

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید