آمار

شما اینجا هستید

ضرورت اجرای طرح "از خانه به خانه" در شهرستان آران و بیدگل

استاندار اصفهان اظهار داشت: باید نوع بینش،نگرش و رفتار خود را تغییر دهیم تا در سایه رعایت پروتکل های بهداشتی و زیست متناسب با کرونا و تداوم کار،فعالیت و زندگی خود را استمرار ببخشیم.

ضرورت اجرای طرح "از خانه به خانه" در شهرستان آران و بیدگل

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت؛ به نقل از اداره کل روابط عمومی و اموربین الملل استانداری اصفهان، دکتر عباس رضایی استاندار اصفهان شامگاه سه‌شنبه در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا در شهرستانهای آران و بیدگل و کاشان در شهرکامو اظهار داشت: تمهیدات زندگی با کرونا لازم و ضروری است و از مردم و مسئولان انتظار است بیماری کرونا و تمهیدات زندگی کردن با آن را جدی بگیرند زیرا راهی جز تمهیدات زندگی با کرونا نداریم.

وی گفت: کارتل‌ها و شرکت‌های بزرگ جهان در حال حاضر روی تولید واکسن سرمایه‌گذاری و فعالیت می‌کنند اما با توجه به اطلاعاتی که هست فکر نکنم واکسن کرونا به زودی کشف و تولید شود.

دکتر رضایی با اشاره به استفاده حداکثری مدیران از اختیارات خود در جهت رفع مشکلات مردم افزود: باید نوع بینش و نگرش و رفتار خود را تغییر دهیم تا در سایه رعایت دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی و زیست متناسب با کرونا تداوم کار، فعالیت و زندگی خود را استمرار بخشیم.

استاندار اصفهان تصریح کرد: بحث دورکاری کارکنان استان از نظر من بلامانع است به شرطی مدیر دستگاه قبول کند در کار مردم و پاسخگویی ارباب رجوع وقفه ای ایجاد نشود.

دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل نیز در این مراسم در خصوص آخرین وضعیت کرونا در این شهرستان و اقدامات انجام شده در جهت کنترل ویروس کرونا، اظهار کرد: شهرستان آران و بیدگل مانند بیشتر شهرهای کشور اوضاع خوبی از نظر کرونا ندارد.

وی افزود: از چند ماه پیش وضعیت شهرستان آران و بیدگل از نظر شیوع ویروس کرونا قرمز شد و از اسفندماه که کرونا وارد شهرستان شده بود، اقداماتی را در موج اول انجام دادیم و با تجربیاتی که از موج اول به دست آوردیم توانستیم موج دوم را بهتر مدیریت کنیم و وضعیت قرمز  به سفید و زرد تبدیل شد و در طول تابستان همین وضعیت ادامه پیدا کرد. 

دکتر بایبوردی تشریح کرد: تا قبل از پاییز به سمت قرمز نرفتیم اما با فرا رسیدن خزان، وضعیت شهرستان قرمز شد که علت اصلی آن به عملکرد مسئولان شهرستانی از یکطرف و مردم از طرف دیگر برمی‌گردد.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل گفت: از مردم، صاحبان صنوف، کارگران و دیگر اقشار جامعه درخواست می‌کنیم پروتکل‌های بهداشتی را تمام و کمال اجرا کنند.

 وی افزود: در حوزه آموزش و پرورش همچنان تأکید بر آموزش غیرحضوری داریم که زیرساخت‌های آن هم تا حد زیادی آماده شده است.

وی یادآور شد: اگر امروز دانش‌آموزی اراده کند که از ظرفیت فضای مجازی در این شهرستان استفاده کند دچار مشکل نخواهد شد.

بایبوردی ادامه داد: در دستگاه‌های اجرایی شهرستان آران و بیدگل تقریباً تمام کارکنان دولت از ماسک استفاده می‌کنند که این موضوع باید به فرهنگ تبدیل شود که اگر این کارمندان به خیابان‌ها هم رفتند باز هم ماسک بزنند.

وی اضافه کرد: متأسفانه در سطح شهرستان ۲۰ تا ۲۵ درصد مردم از ماسک استفاده می‌کنند که رقم بسیار پایینی است که در این راستا از گروه‌های مرجع، دانشگاهیان و روحانیان خواسته‌ایم که این مهم را فرهنگ سازی کنند و شهروندان توصیه زدن ماسک و فرهنگ استفاده از آن «از خانه به خانه» و «از خانه به محل کار» را جدی بگیرند.

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید