آمار

شما اینجا هستید

الگوپذیری از فرهنگ عاشورا،راز زندگی عزتمندانه

رئيس کانون مداحان شهرستان آران و بیدگل گفت: زندگی عزتمندانه و با شرافت در گرو الگوپذیری از فرهنگ عاشورا است، لذا هر اندازه معرفت و بصیرت در میان مردم با الگوپذیری از نهضت عاشورایی بیشتر باشد، سبک زندگی به تعالی بیشتری دست پیدا خواهد کرد.

الگوپذیری از فرهنگ عاشورا،راز زندگی عزتمندانه

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت به نقل از خبرگزاری شبستان ، «روح اله اوقانی» در نشست ماهانه کانون مداحان شهرستان آران و بیدگل که با حضور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ، رئیس شورای هیأت مذهبی و اعضای این کانون برگزار شد، گفت: نهضت امام حسین (ع) دانشگاهی است که باید با تمام توان از آن درس آموخت که در نهایت فارغ التحصیلان آن زندگی جاوید و سعادتمندانه ای خواهند داشت.

رئیس کانون مداحان شهرستان آران و بیدگل افزود: زندگی عزتمندانه و با شرافت در گرو الگوپذیری از فرهنگ عاشورا است، لذا هر اندازه معرفت و بصیرت در میان مردم با الگوپذیری از نهضت عاشورایی بیشتر باشد، سبک زندگی به تعالی بیشتری دست پیدا خواهد کرد.

اوقانی با تأکید بر اینکه امر به معروف و نهی از منکر اساس قیام عاشوراست گفت : تبیین جایگاه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه به ویژه موضوعات مربوط به عزاداری سیدالشهدا(ع) مهم ترین وظیفه مداحان و سخنرانان در مجالس اهل بیت(ع) است.

رئیس کانون مداحان شهرستان آران و بیدگل افزود: در چند سال اخیر برخی از شیوه های برگزاری مراسم ها در شهرستان مطلوب نیست که باید نظارت بشیتری در این زمینه صورت پذیرد.

اوقانی با تقدیر از مداحانی که در طول ماه محرم مطابق شیوه نامه های بهداشتی در جلسات انجام وظیفه کردند و با ستاد کرونای شهرستان همکاری شایسته ای داشتند، گفت: با توجه به شرایط موجود بر جامعه در خصوص انتشار ویروس کرونا، جهت برگزاری مراسم دهه آخر صفر باید تابع دستورات ستاد کرونا شهرستان باشیم و عدم رعایت دستوالعمل ها، ممکن است نتایج تأسف باری برای ما و جامعه ما رقم بزند./

انتهای پیام/ محمدرضا رحمتی آرانی

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید