آمار

شما اینجا هستید

تجلیل رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی از آزاده هنرمند آران و بیدگلی

همزمان با سالروز ورود اولین گروه آزادگان سرافراز به میهن اسلامی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل با شاعر و نویسنده و آزاده سرافراز نوراله عظیمی آرانی دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت به نقل از شبستان، همزمان با سالروز ورود نخستین گروه آزادگان سرافراز به میهن اسلامی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل با شاعر و نویسنده و آزاده سرافراز «نوراله عظیمی آرانی» دیدار و گفت و گو کرد.

 
«سعید ضابطی» در این دیدار ۲۶ مرداد ماه را یکی از اتفاقات مهم و برگ زرینی در تاریخ انقلاب شکوهمند اسلامی دانست و گفت: آزادگان، آموزگاران شجاعت، صبر، استقامت و پایداری هستند، انسان های ساده و قانعی که بهترین دوران زندگی خود را در اسارت سپری کردند.
 
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آران و بیدگل افزود: این اسوه های صبر از ما توقعی ندارند ولی این وظیفه ما است که دلاوری‌ها و شجاعت و شکیبایی ‌آنان را ارج نهیم چرا که امروز اقتدار و امنیت ما مدیون صبر و شکیبایی و جان فشانی ها و حماسه‌آفرینی شهیدان، جانبازان و آزادگان سرفراز است و با الگو گرفتن از صبر و استقامت این بزرگواران در شرایط کنونی می توان بر مشکلات فائق آمد.
 

سعید ضابطی گفت: تا زمانی که فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه ما به فراموشی سپرده نشود هیچ قدرتی توان تجاوز و تعدی به این مرز و بوم را نخواهد داشت.
 
دبیر شورای فرهنگ عمومی آران و بیدگل با بیان فرمایشی از مقام معظم رهبری که فرمودند «این عزیزان، گوهرهای بازیافته از ذخیره ایمان دوران پررنج اسارت هستند که آزادگان ما را به الماس هایی درخشان تبدیل کرده است. آزادگان باید قدر و ارزش مدال آزادگی خود را بدانند و وظیفه ماست که این اسوه های مقاومت و پایداری را از یاد نبریم و در ادای دین خود به آنان توفیق داشته باشیم» افزود: دشمنان انقلاب اسلامی همواره سعی دارند تا رشادت ها و فرهنگ جهاد و شهادت و ایثار را کم رنگ جلوه دهند، و ما با زنده نگه داشتن این ایام باعث انتقال این ارزش های والای نظام اسلامی به نسل جوان و نسل آینده هستیم.
 
در پایان این دیدار به رسم یادبود با اهدای لوح سپاس از این نویسنده و یادگار روزهای دفاع مقدس تجلیل شد.
 
 آزاده سرافراز نوراله عظیمی از تیرماه ۱۳۶۱ تا مرداد ۱۳۶۹ در اسارت بود و اولین مجموعه اشعار وی به چاپ رسیده و در حال حاضر نیز با سرودن اشعار حماسی و ارزشی یاد و خاطره این ایام را زنده نگه می دارد.

یادآور می شود: شهرستان آران و بیدگل مفتخر به  ۸۴۲ شهید، ۱۳۵۱جانباز، پنج هزار رزمنده و ۶۴ آزاده می باشد که از این تعداد آزاده ۸ آزاده شهید و متوفی در گلزارهای شهدای این شهرستان آرمیده اند.

انتهای پیام/فاطمه بی خوابی آرانی

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید