آمار

شما اینجا هستید

اسامی برگزیدگان جشنواره مجازی ویژه دهه هلالیه

مدیر اجرایی حرم هلال بن علی(ع) از حضور ۱۵۰۰ نفر در جشنواره مجازی هلال (ع) خبر داد.

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت؛ «سید جواد تکیه» گفت: مسابقات فرهنگی هنری و ادبی ویژه سالروز میلاد حضرت محمدهلال بن علی(ع) در قالب جشنواره مجازی میلاد هلال(ع) در طول ماه مبارک رمضان با توجه به شیوع کرونا به صورت مجازی برگزار شد.

مدیر اجرایی حرم مطهر حضرت محمدهلال بن علی(ع) افزود: در مجموع یک هزار و ۵۰۰ نفر در این جشنواره مجازی شرکت کردند و ۳۰۰ اثر در بخش های مختلف به حرم مطهر ارسال شد.

تکیه بیان داشت: این مسابقات شامل کتابخوانی، نقاشی، دل نوشته، عکاسی از نمای بیرون حرم مطهر(بام و پنجره منازل و خیابان های اطراف حرم مطهر)، قصه گویی به زبان کودکانه، شعر خوانی به زبان محلی، آذین بندی سردرب خانه ها و معابر، پخت کیک به مناسبت میلاد حضرت، خاطره نویسی و کرامت نویسی در مورد حضرت محمد هلال (ع) و مسابقه پیامکی بود.

مدیر اجرایی حرم مطهر حضرت محمدهلال بن علی(ع) بیان داشت: در بخش عکس از نمای بیرون حرم مطهر، اثر «فاطمه سادات عباس زاده» به عنوان برگزیده نخست انتخاب شد، «علی فیضی» موفق به کسب رتبه دوم این بخش شد و «مجتبی رافعی » و «سپیده مسلمی نژاد» به صورت مشترک رتبه سوم را به خود اختصاص دادند.

تکیه افزود: در بخش مسابقه دلنوشته و شعر با موضوع حضرت محمد هلال (ع) آقای «امیر» از یکی از شهرستان های شمالی کشور رتبه نخست را به دست آورد، «علیرضا قهرودی نژاد» دوم شد و « محمدمهدی موسی پور» از تهران و «ملیحه فائض» مشترکا رتبه سوم را به خود اختصاص دادند.

وی بیان داشت: همچنین در بخش مسابقه جشن میلاد حضرت محمد هلال(ع) در منزل، «طاها گلزاده» به عنوان برگزیده این بخش معرفی شد.

مدیر اجرایی حرم مطهر حضرت محمدهلال بن علی(ع) تصریح کرد: در بخش مسابقه داستان خوانی و شعر خوانی کودکان در وصف حضرت محمد هلال (ع)، «محمدهلال حاجی حسنی» موفق به کسب رتبه نخست جشنواره شد و «سوین بیک آرانی» و «حانیه مداحی» رتبه های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

تکیه افزود: همچنین در بخش مسابقه نقاشی با موضوع حرم مطهر، «سارا آبای» از فین کاشان حائز رتبه نخست شد، «فاطمه دشتبانی» موفق به کسب رتبه دوم شد و «علیرضا عمو صادقی» عنوان سوم جشنواره را به دست آورد.

۲۰ شعبان المعظم تا اول رمضان المبارک  ایام بزرگداشت حضرت محمدهلال(ع)، در آران و بیدگل با عنوان «دهه هلالیه» نامگذاری و شناخته می شود و همه ساله در این ایام، برنامه های ویژه ای با حضور عاشقان و زائران آن حضرت در این مکان مقدس برگزار می شود که امسال به دلیل شیوع کرونا، این برنامه ها به صورت مجازی برگزار شد.

آستان مقدس حضرت محمدهلال بن علی(ع) در شهرستان آران و بیدگل، شمالی ترین نقطه استان اصفهان واقع می باشد.

انتهای پیام/14

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید