آمار

شما اینجا هستید

توسعه متوازن آران و بیدگل در گرو خروج از بن بست جغرافیایی

خطیب جمعه آران و بیدگل گفت: این شهرستان برای تسریع در توسعه متوازن بایستی از بن بست جغرافیایی خارج شود و پروژه نیمه تمام کمربندی آران و بیدگل و اتصال به گرمسار باید هر چه زودتر با تزریق بودجه و اعتبار لازم عملیاتی شود.

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت به نقل از خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام «ابوالفضل سلیمانی» در خطبه های این هفته نماز جمعه آران و بیدگل با گرامیداشت شهادت دکتر بهشتی و هفته قوه قضائیه گفت: شهید بهشتی شخصیتی تکرار نشدنی، مدیری توانمند، سیاست مدار، فقیه، جامعه شناس، متعبد، ولایت مدار واقعی و مبتکر بود.

امام جمعه آران و بیدگل افزود: دشمن ویژگی های دکتر بهشتی را شناخت و برای تضعیف نظام و اسلام، او و هم رزمانش را مظلومانه به شهادت رساند.

حجت الاسلام سلیمانی به ویژگی های قوه قضائیه اشاره و تاکید کرد: این قوه از سایر قوا به لحاظی برتری دارد چرا که در بین سه قوه تنها دستگاهی است که باید در راس آن یک فقیه و مجتهد باشد.

خطیب جمعه آران و بیدگل با بیان اینکه قوه قضائیه جایگاه مهمی در اسلام دارد، گفت: جان و مال مردم و اجرای عدالت در اسلام از همه مسائل مهم تر است و این امور در اختیار قوه قضائیه است که اهمیت این دستگاه را نشان می دهد.

حجت الاسلام سلیمانی با تقدیر از تلاش های دستگاه قضا اظهار داشت: تلاش های اخیر این قوه مایه امید مردم شد و خدمتگزاران قوه قضائیه اموال زیادی که غارت شده بود به بیت المال برگردانده و مفسدان را به میز محاکمه کشاندند اما هنوز مطالبه مردم پابرجاست و همه نهادها باید همکاری لازم را برای اجرای عدالت با این قوه داشته باشند.

وی افزود: قوه قضائیه اصلاح را از درون مجموعه خود شروع کرده است و بقیه قوا هم باید همین گونه رفتار و به مطالبات رهبری در این زمینه جامه عمل بپوشانند.

امام جمعه آران و بیدگل در بخش دیگری از خطبه ها با تبریک میلاد حضرت معصومه(س) و روز دختر اظهار داشت: صفات برجسته حضرت معصومه (س) بسیار زیاد است. ایشان مفسر و معلم قرآن، مهاجر، مبارز بودند و عبادت و سیاست ایشان الگوی  همه زنان و دختران امروز است.

حجت الاسلام سلیمانی در ادامه بیان داشت: دیدگاه اسلام نسبت به دختر بسیار مبارک است و به دیدگاه جاهلیت نسبت به دختر و زن خط بطلان کشید.

خطیب جمعه آران و بیدگل در بخش پایانی خطبه های این هفته نماز جمعه با تقدیر از زحمات مدیران این شهرستان گفت: شهرستان آران و بیدگل ظرفیت های بسیار خوبی برای توسعه دارد که برای تحقق و عینیت بخشیدن به آن باید مدیران به صورت جهادی و جهشی تلاش کنند.

ابوالفضل سلیمانی تصریح کرد: این شهرستان برای تسریع در توسعه متوازن بایستی از بن بست جغرافیایی خارج شود و پروژه نیمه تمام کمربندی آران و بیدگل و اتصال به گرمسار هر چه زودتر با تزریق بودجه و اعتبار لازم عملیاتی شود.

امام جمعه آران و بیدگل ساماندهی توریسم سالم را از دیگر ضروریات این شهرستان دانست و خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری چندین سال است در مورد اقتصاد تاکید فراوانی دارند و یکی از مولفه های اقتصاد پویا، توسعه صنعت توریسم است و شهرستان آران و بیدگل هم ظرفیت بسیار بالایی برای بهره مندی از این صنعت دارد.

حجت الاسلام سلیمانی افزود: خارج شدن شهرستان از تولید تک محصولی و رونق صنایع مختلف و کارخانجات تبدیلی و تکمیل زنجیره صنایع، توجه بیشتر به ظرفیت های دریاچه نمک و تغییر دفتر نمایندگی برخی ادارات به ادارات مستقل، گرایش دانشگاه ها به پژوهش و دانش بنیان، رفع مشکلات بیمارستان ها از دیگر خواسته های مردمی است که با تحقق این خواسته ها می توانیم شهرستان را به سطح بالاتری برسانیم.

انتهای پیام/فاطمه بی خوابی آرانی

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید