آمار

شما اینجا هستید

اعطا احکام سرشبکه‌های «فهما» در استان اصفهان

با حضور معاون فرهنگی هنری ستاد عالی کانونهای مساجد کشور احکام سرشبکه‌های منطقه ای کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان اعطا شد.

اعطا احکام سرشبکه‌های «فهما» در استان اصفهان

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت از اصفهان، «سعید سعادتی» در نشست تخصصی سرشبکه های منطقه ای کانونهای فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان به اهمیت ایجاد شبکه فرهنگ و هنر مسجدی ها،‌ شناسایی و توانمند سازی ظرفیت های خودجوش جوانان مسجدی تأکید کرد و گفت: مساجد باید با استفاده از تجربیات بزرگان و پیشکسوت ها، از ظرفیت جوانان و نوجوانان بهره ببرند.

معاون فرهنگی و هنری ستاد هماهنگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور افزود: امروز در شرایطی هستیم که فضای مجازی و رسانه ها حکمرانی می کنند و هنر بچه های مسجدی و ائمه جماعات این است که از این موضوع برای اهداف مسجدی و ساخت الگوی مناسب سبک زندگی اسلامی ایرانی بهره برداری کنند.

وی با بیان اینکه امروز بیش از 2 میلیون و 300 نفر در شبکه اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد حضور دارند، افزود: در بستر فضای وب شرایطی را مهیا کرده ایم که ایده های ناب کانونها را به اشتراک بگذاریم تا سایر کانونها از آن استفاده کنند.

سعادتی به برگزاری طرح «شنبه های کتاب» در مساجد اشاره کرد و تصریح کرد: ما در این طرح به دنبال این هستیم که ائمه جماعات و مدیران مسجد با خوش سلیقگی به معرفی کتابهای خوب بپردازند و فیلم کوتاهی از معرفی کتاب در شبکه کانونهای کشور ارسال کنند تا ضمن استفاده بچه های همان مسجد از طرح معرفی کتاب، سایر مردم نیز بهره مند شوند.

وی با تأکید بر اینکه کانونهای فرهنگی با محوریت مساجد باید جریان‌ساز محله خود باشند، خاطرنشان کرد: خوشبختانه همه زیر ساختهای لازم در پورتال بچه های مسجد فراهم شده است و آماده یک عظم همگانی برای فعالیت های بچه های مسجدی است.

معاون فرهنگی و هنری ستاد هماهنگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور به اهداف طرح پایتخت فرهنگ و هنر مساجد ایران(فهما) اشاره کرد و گفت: مسجد باید جایگاه خود در نظام فرهنگی و هنری را ارتقا دهند و از طریق این شبکه پیام را به کل دنیا برسانند.

وی با تأکید بر اینکه مساجد در عین کثرت باید وحدت داشته باشند، افزود: کانونهای فرهنگی هنری مساجد مبتنی بر نیازهای محلی فعالیت می کنند اما باید در مسائل راهبری نظام مثل آسیب های اجتماعی،‌ دشمن ستیزی،‌ اقتصاد مقاومتی و ‌تربیت هنرمندان انقلابی وحدت رویه داشته باشند.

سعادتی به شاخص های اصلی فعالیت های مساجد اشاره کرد و گفت: قرآن و عترت،‌ شبکه سازی و ساماندهی،‌ ارتقای فعالیت های هنری، فرهنگ کتاب وکتابخوانی، غنی سازی اوقات فراغت، پاسداشت مناسبت های ملی و مذهبی،  فضای مجازی و رسانه از جمله این فعالیت ها هستند.

انتهای پیام/12

+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید