آمار

شما اینجا هستید

طبیعت بکر کویر مرکزی ایران در شهرستان آران و بیدگل پذیرای مسافران نوروزی

نوری ریاست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خبر داد:
شهرستان آران و بیدگل آماده پذیرایی از مسافران و گردشگران نوروزی است./ بیش از 11 اقامتگاه بوم گردی آماده اسکان و اقامت مسافران شده است.

گردشگری_نوروز_آران_وبیدگل

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت؛ مهندس مجید نوری ریاست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان آران و بیدگل گفت: گردشگری شهرستان آران و بیدگل در دو زمینه "طبیعت گردی" و "آثار و ابنیه تاریخی" است. که در بحث طبیعت گردی مکان هایی همچون دریاچه نمک و ریگ بلند با 90 کیلومتر وسعت، کویر سیازگه و کویر مرنجاب هدف گردشگری بوده و در زمینه آثار و ابنیه تاریخی کاروانسرای مرنجاب، کاروانسرای عباسی ابوزیدآباد،شهر زیرزمینی نوش آباد و شهر زیرزمینی سفیدشهر و خانه بنی طبا و خانه باغ شاکر را می توان نام برد.

وی با اشاره به اقدامات انجام گرفته جهت اقامتگاه های گردشگری افزود: در کویر سیازگه امسال با اعتیار بیش از 4ونیم میلیارد از سوی بخش خصوصی هتل "یلو" یزدلان ، و نیز کاروان سرای مرنجاب بطور کامل توسط اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان  با اعتباری بالغ بر 2میلیارد تومان سامان دهی، مرمت و تجهیز و آماده بهره برداری شده است.

نوری به آماده سازی 26 خانه مسافر، 2 خانه بوم گردی و "کاروانسرای شهریاران" جهت اقامت نوروزی مسافران اشاره کرد و گفت امسال برای اولین بار 26 خانه مسافر در شهرستان مجوز دریافت کردند و 9 اقامتگاه بوم گردی و 51 خانه مسافر که در سال های قبل نیز فعال بودند امسال به فعالیت خود ادامه می دهند. همچنین 70 سرمایه گذاری در بخش کمپ گردشگری و اقامتگاه ها انجام گرفته که برای نوروز 98 آماده بهره برداری نیست. وی از دیگر مکان های اسکان مسافران نوروزی به مدارس و بقاع متبرکه اشاره نمود.
نوری از دیگر برنامه ها و نمایشگاه هایی که در سطح شهرستان برگزار می گردد به نمایشگاه صنایع دستی روستاهای محمد آباد، حسین آباد و علی آباد مرکزی، بازیهای بومی و محلی روستای علی آباد و همچنین کارگاه صنایع دستی شهر نوش آباد اشاره کرد.

ریاست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان آران و بیدگل به وجود سه کریدور گردشگری در شهرستان اشاره و افزود: این کریدورها شامل کریدور مرنجاب،ابوزیدآباد-سیازگه و سمبک-ویگل است. وی پخش بروشورهای معرفی فرهنگ شهرستان در مبادی ورودی شهرهای آران و بیدگل و ابوزیدآباد را از دیگر اقدامات انجام گرفته برشمرد.

نوری همچنین از آغاز فعالیت ستاد نوروزی شهرستان از روز چهارشنبه 29 اسفند خبر داد و گفت: سال گذشته بیش از 157 هزار مسافر از شهرستان آران و بیدگل دیدن کردند و بیشترین بخش های مورد توجه گردشگران به ترتیب طبیعت گردی، شهرهای زیرزمینی و بقاع متبرکه بود و  پیش بینی می شود امسال  تعداد مسافران نوروزی شهرستان نسبت به سال گذشته افزایش 15 تا 25 درصدی داشته باشد.

لازم به ذکر است شهرستان آران و بیدگل واقع در شمال استان اصفهان دروازه کویر مرکزی ایران بوده و مناطق بکر طبیعت کویر از چشم اندازه های بی نظیر این شهرستان است.
انتهای پیام/14

+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید