آمار

شما اینجا هستید

تحقیر آرمان ها

اولین گام برای تحقیر یک ملت تحقیر آرمان های آن ملت است .

یادداشت از حمزه نجاتی

آنچه که موجب شوق به پیشرفت و حرکت در ملت‌ها می‌شود، آرمان‌ها هستند و هرچه این آرمان‌ها والاتر، مجرب‌تر و نورانی‌تر باشند، حرکت  آن ملت صحیح‌تر خواهد بود.

انقلاب اسلامی حرکتی منبعث از اسلام و آموزه های والای دینی و انسانی است . لذا آرمان های بلندی را برای تحقق دنبال می کند و در اثر این آرمان خواهی با دشمنی های زیادی روبرو است .

یکی از نخستین گام های دشمنان  برای انحراف حرکت انقلابی ملت ایران تحقیر و سپس تبدیل آرمانهای انقلاب اسلامی به آرمانهای دیگر است . این مهم ابتدا بوسیله نفوذ فکری در سیستم محاسباتی نخبگان جامعه رخنه کرده و سپس  نمودهای نظری و عملی آن به بدنه اجتماع سرازیر می شود . لذا برای یافتن علت بی تفاوتی عامه مردم نسبت به آرمان های انقلاب لازم نیست جای دوری برویم . یا فی المثل اگر چند فوتبالیست پول پرست علیه آرمان های انقلابی عمل می کنند نمی توان خیلی آنها را مقصر دانست . چرا که در این مقوله  ابتدا سیاستمدارانی مقصراند که قبح هجوم علیه آرمانها را شکسته اند . علامه فرزانه حضرت آیت الله جوادی آملی در سخنانی فرمودند "ظاهر مردم، باطن مسئولان است." به عبارت دیگر آنگاه که مسئولین و سیاستمداران جامعه باطن خود را اصلاح کنند ظاهر مردم اصلاح خواهد شد . پس ابتدا باید مدیران جمهوری اسلامی نسبت اعتقادی و عملی خود را با آرمان های انقلابی مشخص کنند تا ملت ایران انقلابی باقی بماند.

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید