آمار

شما اینجا هستید

بیش از 205 میلیون دلار صادرات شهرستان آران و بیدگل در سال گذشته

فرماندار شهرستان آران و بیدگل گفت: ۷۶ میلیون و ۴۹۳ هزار دلار کالا در ۶ ماهه نخست سال‌جاری از این شهرستان به مقصد چندین کشور جهان صادر شده است.

بیش از 205 میلیون دلار صادرات شهرستان آران و بیدگل در سال گذشته

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت؛ «دکتر اسماعیل بایبوردی» گفت: وزن این مقدار کالا نزدیک به ۷۶ میلیون کیلوگرم بود که میلگرد و فرش ماشینی به ترتیب بیشترین سهم را از کالاهای صادراتی داشتند.

وی از کشورهای افغانستان، عراق و چین به عنوان بخشی از بازارهای هدف صادرات کالا از شهرستان آران و بیدگل یاد کرد و افزود: نزدیک به ۶۰ میلیون مترمربع فرش ماشینی و گلیم سال گذشته در این شهرستان تولید شده بود.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل یادآور شد: ۸۳۶ میلیون دلار کالای غیرنفتی با وزن تقریبی ۷۴۰ میلیون کیلوگرم از ابتدای دولت تدبیر و امید تا کنون به سایر کشورها صادر شده است که از جایگاه ویژه این شهرستان در اقتصاد کشور حکایت دارد.

وی با اشاره به لزوم حمایت جدی دولت از صنعت فرش ماشینی در حوزه‌های تامین ارز، واردات مواد اولیه و صادرات محصول اضافه کرد: برای گذر از اقتصاد تک محصولی در شهرستان آران و بیدگل، توسعه گردشگری، راه‌اندازی و ایجاد طرح‌های زودبازده اقتصادی در بخش‌های کشاورزی، صنعت و خدمات ضروری است.

افزون بر ۸۱۰ واحد تولیدی در شهرستان آران و بیدگل فعال هستند که بیشتر آنها در زمینه فرش ماشینی و صنایع وابسته فعالیت می‌کنند.

 

انتهای پیام/ محمدرضا رحمتی آرانی

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید