آمار

شما اینجا هستید

عدم برگزاری پیاده روی اربعین و تجمعات مذهبی در آران و بیدگل

رئیس شورای هیئات مذهبی شهرستان آران و بیدگل گفت: امسال بر اساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا مراسم اربعین، پیاده‌روی جاماندگان اربعین و تجمعات مذهبی در این شهرستان برگزار نمی‌شود.

عدم برگزاری پیاده روی اربعین و تجمعات مذهبی در آران و بیدگل

«حسین ابوالحسن زاده» در گفت و گو با خبرنگار طاووس بهشت؛  با اشاره به اینکه مراسم باشکوه پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی (ع) در سال های گذشته در ۷ نقطه آران و بیدگل برگزار می شد، اظهار داشت: امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و وضعیت قرمز شهرستان آران و بیدگل، هیچ گونه راهپیمایی یا پیاده‌روی نمادین در سطح این شهرستان نخواهیم داشت.

 

رئیس شورای هیئات مذهبی شهرستان آران و بیدگل افزود: همچنین بر اساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا و ضرورت رعایت فاصله گذاری اجتماعی، مراسم اربعین و برنامه عزاداری هیئات مذهبی هم در این شهرستان برگزار نمی‌شود.

 

ابوالحسن زاده افزود: با توجه به محدودیت های کرونایی ، بقاع متبرکه شهرستان آران و بیدگل هم که در سال های گذشته میزبان عزاداران بودند، در این روز از هیئات مذهبی میزبانی نخواهند کرد.

 

رئیس شورای هیئات مذهبی شهرستان آران و بیدگل تصریح کرد: آیین سنتی دستگاه جابر هم که با بیش از نیم قرن سابقه عصر روز اربعین در حرم مطهر حضرت محمدهلال بن علی(ع) و علقمه نوش آباد برگزار می شد، امسال لغو  شده است.

 

ابوالحسن زاده افزود: با توجه به شرایط خاص امسال ،‌فضاسازی محیطی هیئات مذهبی و سیاه ‌پوش کردن معابر و فضای شهری و روستایی، اجرای برنامه های مذهبی از طریق فضای مجازی، فعالیت های تبلیغی و ترویجی و تولید محتوا پیرامون اربعین حسینی، کمک های مومنانه به نیازمندان، توزیع بسته‌های فرهنگی و نذر کتاب، اجرای طرح زیارت از خانه و قرائت زیارت عاشورا از راه دور و خرید اقلام سرمایه‌ای و مصرفی تحت عنوان نذر اربعین و هدیه آن به مراکز درمانی درگیر مبارزه با بیماری کرونا می تواند در دستور کار هیئات مذهبی و خیران قرار گیرد.

به نقل از خبرگزاری شبستان

انتهای پیام/ فاطمه بی خوابی آرانی

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید