آمار

شما اینجا هستید

افزایش جرایم سایبری در آران و بیدگل

دادستان عمومی و انقلاب آران‌وبیدگل با اشاره به افزایش کلاهبرداری‌های تلفنی و بانکی در این شهرستان، نسبت به مراقبت بیشتر از سوی مردم در برابر کلاهبرداران حرفه‌ای هشدار داد.

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت؛ سید محمد جوادی دادستان عمومی و انقلاب آران‌وبیدگل گفت:کلاهبرداری تلفنی به همراه دریافت رمز پویا بیشترین پرونده‌های پلیس فتا را در سال‌جاری تشکیل می‌دهد، چنان که در هفته‌های گذشته تعداد شکایت‌ها در شهرستان آران‌وبیدگل رو به افزایش بوده است.

جوادی تشریح کرد: برنده شدن در برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی یا قرعه‌کشی‌های گوناگون یکی از مهم‌ترین روش‌های کلاهبرداران برای فریب شهروندان است و مجرمان با برقراری تماس‌های تلفنی از قربانی رمز عبور لازم برای ورود به اینترنت بانک را دریافت یا با کشاندن قربانی پای دستگاه عابربانک در نهایت اقدام به برداشت مبالغی از حساب افراد می‌کنند.

دادستان عمومی و انقلاب آران‌وبیدگل بیان کرد: کلاهبرداری و برداشت یک میلیارد ریال از حساب بانکی یک شهروند از سوی کلاهبرداری حرفه‌ای در روزهای گذشته با استفاده از ترفندهای زیرکانه و فریبنده، نمونه‌ای از رواج این نوع از جرم در شهرستان است.

وی اضافه کرد: کلاهبرداران در شیوه‌ای دیگر به بهانه برنده شدن شخص در سفرهای زیارتی، دریافت جایزه از بانک یا موسسه‌های مالی اقدام به تماس تلفنی و یا فرستادن پیامک به تلفن همراه افراد می‌‍کنند که در این شرایط باید مردم به محض دریافت تماس‌های تلفنی یا پیامک‌های مشکوک سریع شماره مخاطب را یادداشت و مراتب را به دادگستری یا نیروی انتظامی اطلاع دهند.

جوادی با قدردانی از تلاش‌های بی‌وقفه کارشناسان پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات آران‌وبیدگل تصریح کرد: ضرورت دارد تا این نیرو نسبت به آموزش و ارایه راهکارهای پیشگیری از کلاهبرداری‌های اینترنتی به جد ورود کند و شهروندان هم به توصیه‌های کارشناسی بیشتر توجه داشته باشند.

فرمانده انتظامی آران‌وبیدگل نیز پیش‌تر از افزایش ۶۳ درصدی جرایم مرتبط با فضای مجازی در این شهرستان خبر داده بود.

انتهای پیام/14

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید