آمار

شما اینجا هستید

وجود 357 نسخه خطی، در آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی(ع)

بنا بر فصلنامه منتشر شده از سوی کتابخانه آیت الله مرعشی نجفی، 357 نسخه خطی در کتابخانه آستان مقدس حضرت هلال بن علی(ع) موجود است.

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت؛ سید جواد تکیه، گفت: در این فصلنامه آمده است؛ در کتابخانه آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی(ع)، در حدود 357 نسخه خطی موجود است که بسیاری از آنان بسیار نفیس و با ارزش هستند.

وی گفت: بخشی از فصلنامه میراث شهاب منتشر شده ی کتابخانه آیت الله مرعشی نجفی یعنی در حدود ۲۰ صفحه ، به توضیح در مورد نسخه های خطی واقع در کتابخانه آستان مقدس امام زاده محمد هلال بن علی(ع) در شهرستان آران و بیدگل، می پردازد.

مدیر اجرایی حرم مطهر حضدت محمد هلال بن علی(ع) افزود: در بخش هایی از این فصلنامه، 13 نسخه خطی نفیس کتابخانه به گونه ای معرفی می شود که در خلال آن، دیگر نسخه های نفیس آن کتاب ها که در کتابخانه های دیگر هم موجود هست به دیگران شناسانده می شود.

تکیه خاطر نشان ساخت: الخلاف شیخ طوسی(قرن 6)، ایضاح الفوائد فخرالمحققین، مهج الدعوات ابن طاووس ( سده 8) و ارشاد الاذهان علامه حلی(804 ق)، از جمله نسخه های نفیس کتابخانه آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی(ع) می باشد.

وی گفت، همچنین، در این فصلنامه، چهار نفر از فهرست نگارانی که در معرفی نسخه های خطی شهرستان آران و بیدگل، تلاش نمودند معرفی می شوند.

مدیر اجرایی آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی(ع) در پایان افزود: در بخش های دیگری از این فصلنامه، معیارهای نفیس بودن نسخ خطی توضیح داده می شود.

شایان ذکر است؛ فصلنامه میراث شهاب، به عنوان یک فصلنامه تخصصی کتابشناسی و نسخه شناسی اسلامی با شماره96 در تابستان 98 به چاپ رسیده است.

انتهای پیام/14

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید