آمار

شما اینجا هستید

طنین لبیک یا حسین (ع) در حریم پیام آور عاشورا

همزمان با اربعین حسینی، اجتماع بزرگ عزاداران هيئت های مذهبی آران و بيدگل در حرم هلال بن علی(ع) برگزار شد.

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت؛ همزمان با اربعین حسینی، اجتماع بزرگ عزاداران هيئت های مذهبی آران و بيدگل در حرم هلال بن علی(ع) برگزار شد.

سید جواد تکیه، مدیر اجرایی آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی (ع) گفت: همزمان با اربعين حسينی، اجتماع بزرگ هيئت های مذهبی آران و بيدگل با عنوان خيل سوگواران حسينی برای دهمین سال متوالی در این آستان مقدس  برگزار شد.

سید جواد تکیه اظهار داشت: در اين مراسم که ساعت 9:30 صبح روز اربعين سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) آغاز شد، خيل سوگواران حسينی مسیر ميدان امام حسن مجتبی (ع) تا صحن مطهر حضرت محمد هلال بن علی(ع) را با پای پياده طی كرده و در حرم مطهر به اقامه عزا و سوگواری پرداختند.

مدیر اجرایی آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی (ع) با اشاره به این که اين مراسم با همكاری سازمان اوقاف و امور خيريه و شورای هيئت های مذهبی آران و بيدگل برگزار شد، تصریح کرد: در طول مسیر پیاده روی عزاداران حسینی تا حرم هلال بن علی(ع) ، مداحان و ذاکران اهل‌بیت (ع) به نوحه خوانی پرداختند.

تکیه از پخش زنده شور و شعور مردم آران و بیدگل در اربعین حسینی از رسانه ملی خبر داد و تصریح کرد: پخش زنده عزاداری هیئت های مذهبی در حرم هلال بن علی(ع) از طریق شبکه های سراسری، ملی و بین المللی در سال های اخیر آداب ، فرهنگ و نوع عزاداری سنتی مردم آران و بیدگل که شور همراه با شعور است را به مردم ایران نشان داده است.

وی با اشاره به دیگر برنامه های ویژه روز اربعین، خاطر نشان ساخت: قرائت زیارت با عظمت اربعین بعد از نماز ظهر و عصر در شبستان آیت الله عاملی (ره) برگزار شد.

جهت دیدن تصاویر بیشتر اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام/14

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید