آمار

شما اینجا هستید

انعقاد تفاهم نامه فرهنگی حرم هلال بن علی(ع) و حرم حضرت عباس(ع) در کربلا

در راستای تبادل اسناد و کتب خطی صورت گرفت؛
انعقاد تفاهم نامه فرهنگی حرم هلال بن علی(ع) و حرم حضرت ابوالفضل(ع) در کربلا

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت؛ مدیر اجرایی حرم هلال بن علی(ع) از انعقاد تفاهم نامه فرهنگی بین کتابخانه و مرکز اسناد آستان هلال بن علی (ع) آران و بیدگل و حرم حضرت ابوالفضل العباس (ع) در کربلا خبر داد.

«سید جواد تکیه» در این باره  گفت: تفاهم نامه فرهنگی و تبادل کتب خطی کتابخانه و مرکز اسناد حضرت محمد هلال بن علی (ع) و حضرت ابوالفضل العباس (ع) در کربلا منعقد شد.

مدیر اجرایی حرم حضرت محمدهلال بن علی(ع) آران و بیدگل افزود: با هماهنگی های به عمل آمده و طی ملاقات با «صلاح السّراج» مسؤول مرکز اسناد و مخطوطات حرم مطهر حضرت ابوالفضل العباس(ع) در زمینه تبادل اسناد و کتب خطی بین دو حرم مطهر توافق شد.

تکیه افزود: مرکز اسناد و مخطوطات حرم حضرت ابوالفضل(ع) از تجهیزات مدرن عکس برداری، آفت زدایی ، مخازن نگهداری کتب خطی و قدیمی و مرکز مرمّت آثار خطی برخوردار است و این تفاهم در راستای حفظ و نگهداری نسخ خطی کتابخانه آستان هلال بن علی(ع) و استفاده از تجربیات این مرکز بسیار مفید و ارزنده خواهد بود.

وی افزود: کتابخانه و مرکز اسناد آستان مقدس حضرت محمدهلال بن علی(ع) اکنون با بیش از ۹۵ هزار نسخه چاپی به زبان های مختلف، ۳۷۷ نسخه نفیس خطی و ۵۲۰ کتاب چاپ سنگی به عنوان یکی از غنی ترین گنجینه های فرهنگی کشور به شمار می رود که توجه و تلاش بیش از پیش مسؤولان برای حفظ و نگه داری از این آثار نفیس را می طلبد.

جهت دیدن تصاویر بیشتر اینجا را کلیک کنید

انتهای پیام/14

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید