آمار

شما اینجا هستید

رونمایی از اولین جلد از خاطرات شهیدان محله شهدا

همزمان با بزرگداشت هفته دفاع مقدس، آئین رونمایی ازکتاب "داوود و مجید" اثر رزمنده دفاع مقدس؛ حسن کشایی در مسجد امام حسین علیه السلام به همراه تکریم و تجلیل از پدر شهیدان داوود و مجید کریم پناه .

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت؛ برنامه تجلیل از خادم مسجد امام حسین علیه السلام  همراه با بزرگداشت هفته دفاع مقدس ورونمایی از قرآن اهدایی رهبر معظم انقلاب به خانواده شهیدان کریم پناه ورونمایی ازکتاب زندگینامه شهیدان کریم پناه برگزار شد.

حسن کشایی نگارنده کتاب "داوود و مجید" گفت: کتاب «داود و مجید» اختصاص به  خاطرات و زندگی دو برادر شهید داود و مجید کریم پناه دارد که در عملیات های خیبر و کربلای 5 به شهادت رسیدند. به دلیل این که اکثر همرزمان شهید مجید خارج از شهرستان ساکن بودند، کار جمع آوری خاطرات را طولانی کرد و سرانجام بعد از دو سال، این مهم به سرانجام رسید. داود اولین شهید خانواده بود که فرزندش 7 ماه بعد از شهادت پدر متولد شد و در سه سالگی نیز از دنیا رفت.
آیت الله موسوی امام جمعه شهرستان در این آئین رونمایی در جمع نمازگزاران مسجد امام حسین علیه السلام ضمن اشاره به راه و سیره شهدا که چراغ فرا راه همه مسلمانان است گفت: زبان ما از مقام و منزلت شهدا الکن است و توصیفی زیباتر از « عند ربهم یرزقون» نداریم و ابراز امیدواری کرد تا مردم شهیدپرور شهرستان، کتابهای حوزه ایثار و شهادت شهرستان را مطالعه نمایند.

همچنین ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سعید ضابطی ضمن اشاره به اینکه دفاع مقدس، آشناترین واژه در حماسه های عزت آفرین ایران است و خاطرات دلاوری ها، حماسه آفرینی ها و رشادتهای آن، در تاریخ شکوهمند این دیار به یادگارمانده و خواهد ماند افزود: دفاع هشت‌ساله ما از میهنمان پدیدآورنده صحنه‌هایی سراسر درس و پند برای همه نسل‌ها و اعصار است و همه باید تلاش کنیم تا این رشادت‌ها، غیرتها و مردانگی ها همواره در اذهان باقی بماند.
ضابطی افزود: در قالب های گوناگون ادبی، از داستان و شعر گرفته تا رمان و فیلم نامه، به تصویرکشاندن حماسه آفرینی ها و ایثارگری های مردان غیور ایران اسلامی، باعث تحوّل و تکامل در فرهنگ حماسی این مرز و بوم  و نیز سبب ایجاد سبکی نو در تاریخ ادبی شده است.
وی ادامه داد: از وظايف ذاتي فرهنگ و ارشاد اسلامي "تکريم انديشه و قلم نويسندگان و شاعران" است که يکي از راه هاي مهم براي دست يابي به اين امر، برگزاري آيين هاي رونمايي از کتب مي باشد.
دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان آران و بیدگل در این آئین به پاس خدمات 40 ساله پدر شهیدان داوود و مجید کریم پناه به عنوان خادم مسجد با اهداء لوح و قرآن تفریظ شده به دستخط مقام معظم رهبری از ایشان تجلیل کرد.
سعید ضابطی همچنین با اشاره به اینکه در طول سالیان گذشته خدمات فرهنگی و هنری توسط دو هنرمند و رزمنده دفاع مقدس؛ آقایان حسن کشایی و عباس حاجی پور در شهرستان آران و بیدگل صورت پذیرفته با اهدا لوح سپاس و هدیه از این دو رزمنده تجلیل کرد.
وی خاطرنشن کرد: کتاب " داوود و مجید" توسط انتشارات دارخوین با شمارگان1000نسخه در قطع وزیری چاپ شده است.

لازم به ذکر است این کتاب اولین جلد از خاطرات شهیدان محله شهدا است؛. این محله با تقدیم 41 شهید در دوران دفاع مقدس، مفتخر به نام مقدس «محله شهدا» شد.

جهت دیدن تصاویر بیشتر اینجا را کلیک کنید

انتهای پیام/14

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید