آمار

شما اینجا هستید

نمایشگاه بین المللی فرش ماشینی؛ خارج از پایتخت فرش ماشینی ایران

دکتر ساداتی نژاد خبر داد:
 برنامه ریزی و اجرای نمایشگاه بین المللی فرش ماشینی کشور به کاشان واگذار شد

به گزارش خبرنگار طاووس بهشت؛ نماینده در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر ۷۰درصد فرش ماشینی در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل تولید می‌شود و سالانه ۷۰درصد غرفه های نمایشگاه بین المللی فرش تهران، از تولید کنندگان منطقه پر می شود و حجم هزینه بالایی پرداخت می شود.

دکتر ساداتی نژاد افزود: به دلیل ظرفیتی که کاشان وآران وبیدگل دارد، رایزنی هایی انجام شد تا برنامه ریزی نمایشگاه بین المللی فرش ماشینی کشور و در آینده نزدیک محل آن را به یک ساختمان مناسب در منطقه منتقل کنیم.

وی گفت: در مذاکرات انجام شده با وزارت صمت دستور آن نهایتا در این هفته توسط رئیس سازمان توسعه و تجارت و معاونت وزیر صادر شد که برنامه ریزی و اجرای نمایشگاه بین المللی فرش ماشینی جمهوری اسلامی ایران به اتاق بازرگانی کاشان واگذار شد.

نماینده مردم خاطر نشان کرد: این رویداد بسیار خوبی است و به حوزه اقتصادی و گردشگری منطقه کمک خواهد کرد که این اتفاق مبارک را به تمام تولید کنندگان صنعت فرش ماشینی کاشان وآران وبیدگل تبریک می گویم.

سوالی که مطرح است آن است که چرا با توجه به این که شهرستان آران و بیدگل پایتخت فرش ماشینی ایران است و تراکم تعداد شرکت های فرش در این منطقه نسبت به شهرستان همجوار یعنی کاشان بسیار بیشتر می باشد چرا نمایشگاه بین المللی فرش ماشینی باید در کاشان برپا شود؟!

انتهای پیام/14

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید