آمار

شما اینجا هستید

حلول ماه خدا

گلبانگ ربنا از گلدسته های مسجد دوباره بر شهر تاریک و جان خسته آدمیان طنین انداز و هلال رمضان بر آسمان شهر نورافشان می گردد ...

گلبانگ ربنا از گلدسته های مسجد دوباره بر شهر تاریک و جان خسته آدمیان طنین انداز و هلال رمضان بر آسمان شهر نورافشان می گردد و طنین ملائک، فروغ بخش آسمان بی فروغ هستی می شود.
هلال رمضان، ماه بندگی رخ می نماید و بانگ بر می آورد، بهترین ماه خدا ماهی که بهترین روزها و شب ها را در دل خود دارد از راه رسید. ماهی که خدای رحمان نزول والاترین کلامش را در برترین شب این ماه قرار داد.
به راستی که چه با عظمت ماهی است رمضان، که برای ورود و تنفس در پاکترین هوایش باید از سفره رجب و شعبان توشه ها برگرفت تا رمضان را لایق بود.
ماهی بس عظیم و با برکت که پرودگار هستی برای بهره گرفتن بندگانش از لحظه لحظه هایش روزه را بر آنان نوشت تا حتی نفس هایشان نیز تسبیح نوشته شود و خواب را نیز عبادتی شیرین برای روزه داران قرار داد. بی شک مناجات و دعا در سحرهای بابرکت ترین ماه سال، حال دیگری دارد و لحظات افطار زیباترین لحظه برای هر بنده که فرمان پروردگارش را به گوش جان خریده باشد، خواهد بود.
رمضان در زلالی و پاکی چون چشمه سار روانی است که هر پلیدی و پلشتی را با خود خواهد برد و جز پاکی و زلالی بر روح عاشقان برجای نخواهد گذاشت. باشد که در چشمه سار رمضان روحمان تطهیر یابد و جانمان پذیرای حقیقت شب های قدر گردد.

 

انتهای پیام/ فاطمه بی خوابی

 

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه‌ها

سلام. متن بسیار زیبایی بود. نوشته های قبلی نویسنده این متن رو خوندم. قلم شیوایی دارند. چطور میتونم با نویسنده این متن ارتباط برقرار کنم؟ متشکرم
+1
-1
-1

دیدگاه جدیدی بگذارید