آمار

شما اینجا هستید

جشنواره شکوه امامت در آران و بیدگل برگزار می شود

دومین جشنواره ادبی شکوه امامت در آران و بیدگل برگزار می شود

میثم نمکی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آران و بیدگل گفت: همزمان با سالروز میلاد امام حسن عسکری(ع) دومین جشنواره ادبی شکوه امامت در این شهرستان برگزار می شود.

 

وی افزود: این جشنواره با همکاری مشترک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آران و بیدگل، انجمن های ادبی کاشان و آران و بیدگل، مجتمع فرهنگی مذهبی حضرت علی اصغر(ع) چهارسوق ، دبیرخانه دائمی آیین ها و همایش های مذهبی و بیت شاعر آیینی مرحوم استاد شهاب موسوی، چهارشنبه ششم دی ماه از ساعت ۱۹ تا ۲۱ در مجتمع حضرت علی اصغر(ع) چهارسوق برگزار خواهد شد.

 

دبیر شورای فرهنگ عمومی آران و بیدگل هدف از این برنامه را ترویج معارف خاصه امام حسن عسکری(ع) و ترغیب شاعران به خلق آثار در حوزه شعر آیینی خواند و گفت: در این جشنواره، آثار برگزیده ۱۱ شاعر از شهرستان های آران و بیدگل و کاشان با موضوع ولادت امام حسن عسکری(ع) قرائت خواهد شد.

 

نمکی رونمایی از یک کتاب با موضوع امام حسن عسکری(ع) را از دیگر برنامه های این جشنواره عنوان کرد و گفت: «کتاب شکوه امامت» تالیف دکتر مهدی خدامیان که به نام این جشنواره مزین شده است با حضور نویسنده در این مراسم رونمایی و به حاضران اهدا خواهد شد.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آران و بیدگل در ادامه افزود:  نقد و بررسی این کتاب توسط دکتر محمد سلامتیان استادیار دانشگاه از دیگر برنامه های این همایش ادبی است.

 

نمکی اظهار داشت: مسابقه ای از متن این کتاب در سطح شهرستان برگزار خواهد شد و برگزیدگان، دهم رجب همزمان با سالروز ولادت حضرت علی اصغر(ع) تجلیل خواهند شد.

دسته بندی: 
+1
0
-1
تلگرام طاووس بهشت

دیدگاه جدیدی بگذارید